SUBARU LEVORG

SUBARU LEVORG je vozidlo vytvorené pre všetkých, ktorí žijú aktívne a každý okamih chcú využiť naplno. Vďaka svojej všestrannosti sa Levorg dokáže prispôsobiť každej situácii – od bežných povinností až po športové aktivity, vášne a koníčky, ktoré robia váš život plnohodnotnejší.

Názov sekcie: 
MOTOR SUBARU BOXER
MOTOR SUBARU BOXER

V motore SUBARU BOXER s horizontálnymi protibežnými piestmi sa piesty pohybujú oproti sebe v uhle 180 stupňov, vďaka čomu má motor nižší a plochejší profil než iné typy motorov.

Vďaka tomu má motor, a tým aj celé vozidlo nižšie položené ťažisko a rovnomernejšie rozloženú hmotnosť.

Na celú šírku
Názov sekcie: 
MOTOR SUBARU BOXER
PRIRODZENE VYVÁŽENÝ

Na rozdiel od tradičného usporiadania valcov do radu alebo do tvaru „V“, ako je to bežné pri iných značkách automobilov, pôsobia pohyby piestov v motore SUBARU BOXER proti sebe, čo prirodzene minimalizuje vibrácie bez potreby používať vyvažovacie závažia, ktoré zvyšujú hmotnosť a zložitosť motora.

Názov sekcie: 
MOTOR SUBARU BOXER
NÍZKO POLOŽENÉ ŤAŽISKO

Všetky ťažké pohyblivé súčiastky v motore s horizontálnymi protibežnými piestmi, teda ojnice, piesty, vačkové hriadele a ventilové rozvody, sú uložené čo najnižšie na jednej vodorovnej rovine. Vďaka tomu majú vozidlá SUBARU výrazne nižšie položené ťažisko než vozidlá s radovými alebo vidlicovými motormi, čo má veľa výhod z hľadiska ovládateľnosti a jazdných vlastností.

Názov sekcie: 
AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ
BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)

Senzory rozmiestnené po obvode vozidla vás upozorňujú na vozidlá v mŕtvom uhle vzadu pre bezpečnejšie prechádzanie do vedľajšieho pruhu. Systém okrem toho varuje aj pred možným rizikom zrážky počas cúvania na cestu s križujúcou premávkou.

Názov sekcie: 
AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ
BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Asistent diaľkových svetiel (HBA)*

Systém HBA dokáže automaticky prepínať medzi diaľkovými a stretávacími svetlami podľa aktuálnych jazdných podmienok, čo zaručuje lepšiu viditeľnosť a bezpečnosť pri jazde v noci.

Názov sekcie: 
AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ
Brzdy

Kotúčové brzdy na všetkých štyroch kolesách sú v zadnej časti vybavené ľahkými hliníkovými strmeňmi s cieľom zabezpečiť pôsobivý brzdný účinok s možnosťou plynulej regulácie brzdnej sily. Súčasťou systému proti zablokovaniu bŕzd (ABS) je systém elektronického rozdeľovania brzdnej sily (EBD), ktorý sa stará o správne rozdeľovanie tlaku medzi predné a zadné brzdy podľa zaťaženia vozidla. V záujme ešte lepšej predvídateľnosti a kontroly nad vozidlom pri núdzovom brzdení je model Levorg vybavený brzdovým asistentom a systémom prednostného brzdenia, ktorý eliminuje nechcené zošliapnutie plynového pedála pri brzdení.

Názov sekcie: 
AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ
Systém riadenia dynamiky vozidla

Systém riadenia dynamiky vozidla pomocou viacerých senzorov monitoruje situáciu a analyzuje, či vozidlo udržiava smer jazdy stanovený vodičom. Ak niektorá pneumatika prekĺzava alebo vozidlo vybočí zo zamýšľanej dráhy v dôsledku vysokej rýchlosti, systém prispôsobí rozdelenie krútiaceho momentu pohonu všetkých 4 kolies, výkon motora a účinok bŕzd na jednotlivých kolesách tak, aby pomohol udržať požadovaný smer jazdy vozidla.

Názov sekcie: 
AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ
Výhľad všetkými smermi

V každom Subaru je najdôležitejším systémom na zabránenie zrážky samotný vodič. Preto je model Levorg navrhnutý tak, aby vodičovi poskytoval maximálnu viditeľnosť vo všetkých smeroch bez toho, aby bola ohrozená konštrukčná integrita a bezpečnosť. Lepšia viditeľnosť pomáha vodičovi udržiavať kontrolu a rozpoznať prípadné nebezpečenstvo nehody ešte pred tým, ako by k nej došlo.

Názov sekcie: 
PASÍVNA BEZPEČNOSŤ
Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Súčasťou tradície značky Subaru je nadštandardná bezpečnosť a ani Levorg nie je výnimkou. Dosiahnutie špičkovej úrovne bezpečnosti si vyžaduje nekonvenčný prístup. Preto sú konštrukcia karosérie a podvozok modelu Levorg navrhnuté tak, aby motor SUBARU BOXER s prevodovkou pri čelnom náraze nevnikli do kabíny, ale aby sa bezpečne zasunuli pod vozidlo. Je to ďalší prvok, ktorý prispieva k pocitu bezpečia za volantom modelu Levorg.

Názov sekcie: 
PASÍVNA BEZPEČNOSŤ
Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám modelu Levorg pôsobí ako brnenie, chrániace všetkých cestujúcich vo vozidle. Je to ochranný štít, zabudovaný do strechy, dverí, stĺpikov karosérie a podlahy. Táto konštrukcia so strategicky rozmiestnenými prvkami z vysoko pevných materiálov pomáha pri nehode odvrátiť a rozptýliť energiu nárazu pôsobiacu na cestujúcich. Karoséria je vďaka tomu pevnejšia a má vyššiu torznú tuhosť, pričom si však zachováva nízku hmotnosť.

Názov sekcie: 
PASÍVNA BEZPEČNOSŤ
Systém airbagov SRS

V prípade nehody chráni cestujúcich celý arzenál bezpečnostných prvkov vrátane predných airbagov SRS*, predných bočných a hlavových airbagov SRS* a kolenných airbagov SRS*. Cestujúcich na predných sedadlách spoľahlivo zadržia bezpečnostné pásy s výškovo nastaviteľným predpínačom a obmedzovačom zaťaženia, ktorý zmierňuje dynamické sily pôsobiace na hrudník. Pri náraze zozadu chránia cestujúcich pred poranením krčnej chrbtice predné sedadlá s tuhým rámom, pevnými opierkami hlavy a dômyselnými konštrukčnými detailmi, ako je napríklad uloženie vnútorných pružín v sedadlách, ktoré absorbuje energiu nárazu.

Názov sekcie: 
PASÍVNA BEZPEČNOSŤ
Predné sedadlá s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice

Sú navrhnuté tak, aby zvýšili komfort a pomáhali vodičovi lepšie sa sústrediť pri riadení. Tieto sedadlá tiež znižujú riziko poranení krčnej chrbtice, ktoré sú dôsledkom určitých typov nehôd.

Názov sekcie: 
PASÍVNA BEZPEČNOSŤ
5-Star Euro NCAP Rating

Levorg spĺňa najvyššie štandardy pre ochranu cestujúcich. Vďaka precíznej a overenej technológii je Levorg lídrom s 5-hviezdičkovým ratingom Euro NCAP - najvyšším možným pre motorové vozidlo.

Názov sekcie: 
PASÍVNA BEZPEČNOSŤ
Opierky hlavy na predných sedadlách

Opierky hlavy poskytujú možnosť nastavenia výšky a uhla a sú navrhnuté tak, aby si ich cestujúci mohli prispôsobiť podľa vlastných rozmerov a požiadaviek na komfort.

Názov sekcie: 
EYESIGHT
Špičková asistenčná technológia pre vodiča od spoločnosti Subaru

V spoločnosti Subaru veríme v CELKOVÚ BEZPEČNOSŤ a jej dôležitou súčasťou sú protikolízne bezpečnostné technológie, ktoré sa usilujú o predchádzanie samotným nehodám. Preto sme vytvorili špičkový asistenčný systém spoločnosti Subaru s názvom EyeSight. Systém EyeSight slúži ako druhý pár očí, ktorý sleduje cestu pred vozidlom. Využíva dve stereokamery zaznamenávajúce trojrozmerný farebný obraz a vyznačujúce sa vynikajúcou schopnosťou rozpoznávania obrazu, ktorá sa takmer vyrovná ľudskému oku.

S použitím obrazu z oboch kamier systém presne určuje tvar, rýchlosť a vzdialenosť a nerozpoznáva len vozidlá, ale aj motocykle, bicykle a chodcov. Pri zistení nebezpečenstva upozorní vodiča a v prípade potreby aj aktivuje brzdy, aby sa predišlo nehode. Systém EyeSight tak zvyšuje úroveň bezpečnosti, znižuje záťaž na vodiča a zároveň zvyšuje váš pocit bezpečia v modeli Levorg.

Na celú šírku
Názov sekcie: 
EYESIGHT
Adaptívny tempomat

Systém EyeSight*1 dokáže udržiavať rýchlosť nastavenú vodičom rovnako ako klasický tempomat. To však nie je všetko. Okrem toho disponuje aj funkciou adaptívneho tempomatu, ktorá monitoruje odstup od vozidla vpredu a rozdiel rýchlostí. Keď vpredu zaznamená iné vozidlo, bude upravovať rýchlosť tak, aby nastavený odstup ostal zachovaný. Ovládaním motora, prevodovky aj bŕzd udržiava rýchlosť vozidla v súlade s okolitou premávkou, a to v širokom rozsahu rýchlostí od 0 do približne 180 km/h. Adaptívny tempomat je určený predovšetkým pre jazdu na diaľniciach, rýchlostných cestách a podobných komunikáciách, pričom dokáže reálne rozpoznať vozidlo vpredu a jeho brzdové svetlá a následne udržiavať odstup v kolónach vozidiel až do zastavenia. Ide o veľmi užitočnú funkciu pri dlhých cestách, ktorá vodičovi poskytuje dodatočný komfort.

Názov sekcie: 
EYESIGHT
Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu

Ak je vaša pozornosť znížená v dôsledku únavy a v rámci jazdného pruhu jazdíte nerovnomerne z jednej strany na druhú, systém upozornenia na nerovnomernú jazdu v pruhu zapne zvukový signál a blikanie príslušnej kontrolky, aby vám pomohol zachovať si ostražitosť. Uvedený systém sa však aktivuje až pri rýchlosti približne 60 km/h alebo vyššej. Ak počas jazdy rýchlosťou vyššou ako cca 50 km/h neúmyselne prejdete k hranici jazdného pruhu a začnete z neho vychádzať bez zapnutia príslušného smerového svetla, systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu vás na túto situáciu upozorní pomocou zvukového signálu a blikajúcej kontrolky.

Názov sekcie: 
EYESIGHT
Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu

Keď stojíte a systém EyeSight zistí, že vozidlá pred vami sa začali znova pohybovať, systém upozornenia na rozjazd vozidla vpredu vás upozorní pomocou zvukového signálu a blikajúcej kontrolky

Názov sekcie: 
EYESIGHT
Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Pri jazde na diaľniciach, rýchlostných cestách a podobných komunikáciách dokáže asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu prostredníctvom stereokamery monitorovať označenia jazdných pruhov a rozpoznať, keď vozidlo začne vybočovať zo svojho jazdného pruhu. Pri rýchlosti približne 65 km/h a viac môže pomôcť prostredníctvom funkcie nasmerovania volantu s cieľom zabrániť vybočeniu z jazdného pruhu a zabezpečiť bezpečnú jazdu.

Názov sekcie: 
EYESIGHT
Protikolízny brzdový systém

Keď protikolízny brzdový systém zaznamená hrozbu zrážky s vozidlom alebo s inou prekážkou pred vami, upozorní na to vodiča pomocou zvukového signálu a kontrolky na prístrojovej doske. Ak vodič napriek tomu nepodnikne žiadny únikový manéver, s cieľom zabrániť zrážke, systém začne automaticky brzdiť, aby znížil intenzitu nárazu, prípadne zrážke úplne zabránil, ak to bude možné. Ak sa vodič pokúsi vyhnúť zrážke pomocou únikového manévru, protikolízny bezpečnostný systém mu môže poskytnúť potrebnú asistenciu. Protikolízny asistent riadenia v prípade zistenia hroziaceho čelného nárazu pomôže vodičovi prudko zatočiť a vyhnúť sa kolízii.

Názov sekcie: 
EYESIGHT
Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

Keď systém EyeSight zaznamená prekážku pred vozidlom a vy namiesto spätného chodu zaradíte polohu pre jazdu dopredu, protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky spustí sériu krátkych zvukových signálov, zapne blikanie príslušnej kontrolky a zníži výkon motora, aby vám pomohol zabrániť čelnej zrážke.

Názov sekcie: 
EYESIGHT
Asistenčný monitor EyeSight

Displej, ktorý je spojený s prevádzkovým stavom systému EyeSight a varovaniami, sa premieta na čelné sklo auta v zjednodušenej forme prostredníctvom LED diód, aby zredukoval očné pohyby vodiča.

Exteriér: 
Interiér: 
Značka: 

Subaru

Ing. Maroš Masaryk
032 285 11 36, 0948 771 987
mmasaryk@eurotip.sk

Tel. číslo: 
032 285 11 36, 0948 771 987
Cenník a katalóg: